Završen karate turnir „Ilijaš Open 2018“ u organizaciji CBV „Bunkai“

karateturnirOve nedjelje u Sportskoj dvorani Ilijaš održan je tradicionalni 8. po redu karate turnir „Ilijaš Open“ u organizaciji Centra borilačkih vještina „Bunkai“ Ilijaš. Ilijaški klub ove godine slavi i svoju 10. godišnjicu postojanja i uspješnog rada, a organizacija turnira povodom Dana Općine Ilijaš pravi je način za obilježavanje tog jubileja, ističe predsjednik CBV „Bunkai“ Sead Mekić.

"Turnir se osmi put već organizira povodom obilježavanja Dana Općine Ilijaš i Dana nezavisnosti BiH. Očekivali smo i više učesnika, ali nažalost mnogi nisu mogli doći, posebno iz Tuzle zbog blokade puta. Mnogi klubovi nisu uspjeli izvršiti pravovremenu registraciju, ali ima dovoljno prijavljenih ekipa za odlično druženje i takmičenje ima oko 100 takmičara, tako da sve protiče u najboljem redu. Prošla godina za naš klub bila je jedna od najboljih, imali smo 13 turnira osvojili 150 medalja, organizirali smo polaganja za učenička i majstorska zvanja, sve smo ispunili i da ponovimo te rezultate bili bismo zadovoljni i ove godine", kazao je Mekić.

Na turniru je učešće uzelo 10 klubova sa oko 90 takmičara. Priznanje za najuspješniji klub je dobio KK “Tešanj” iz Tešnja koji je takađer dobio i pehar za najbrojniji klub na turniru.

Titulu najuspješnijeg takmičara dobio je član kluba borilačkih sportova “Samuraj” iz Brčkog, Haris Gaši sa osvojene četiri medalje.

karateturnir2Najuspješnija takmičarka je iz "Samuraja" Robertina Mandić također je osvojila četiri medalje.

Članovi CBV “Bunkai” Ilijaš ostvarili su zapažene rezultate pa i tako zauzeli sljedeća mjesta: