Izvanredni uspjesi takmičara Karate kluba „Rašid Buća“

PicsArt 1410798252659U subotu, 13. septembra održano je 23. Mediteransko prvenstvo u karateu u Crnoj Gori u Baru. Kao član reprezentacije BiH u kategoriji seniori -60 kg nastupio je i naš takmičar Adin Balta. U jakoj konkurenciji Adin je osvojio 3. mjesto. On je imao pet borbi od čega je četiri pobjedio (pobjedio takmičare Egipta 2-0, Maroka 1-0, Makedonije 2-0, i Francuske za medalju 5-0) i jednu izgubio od predstavnika Turske 2-1.

U nedjelju, 24. septembra u Zagrebu je održan turnir Zagreb karate kup - Sudar gradova na kojem je nastupilo 13. reprezentacija iz našeg kluba je za reprezentaciju BiH radila Emina Brkić, javljaju iz Karate kluba „Rašid Buća“ Ilijaš. Emina je u kategoriji borbe seniorke U21 -68 kg osvojila zlatnu medalju. Ona je redom pobjeđivala predstavnice: Austrije 2-1, Crne Gore 4-0, za finale takmičarku Hrvatske 5-3 i u finalu takmičarku Mađarske rezultatom 3-0.

Ovim rezultatima takmičari KK „Rašid Buća“ su osigurali nastup na Svjetskom prvenstvu koje se održava u novembru u Njemačkoj (Bremen).