Odigrana dva odlična stonoteniska turnira u okviru Ilijaških dana

Da je stoni tenis postao jedan od najpopularnijih i najtrofejnijih sportova u Ilijašu, pokazalo se u subotu kada su odigrana dva jaka turnira. Na prvom Otvorenom TOP 10 prvenstvu Ilijaša za mlađe stonotenisere u muškoj kategoriji najbolji je bio Čustović Mirnes, drugi Čustović Dino, Treći Mešetović Kerim a četvrta pozicija pripala je Sinan Harisu. U ženskoj kategoriji najbolja je bila Salihović Dženita, druga Šabotić zerina, treća Imamović Merima a četvrta Rastoder Merima.

Otvoreno prvenstvo Ilijaša za starije stonotenisere igralo se u četiri kategorije. U kategoriji do 40 godina žene prvo mjesto zauzela je Ređepović Idraja iz Sarajeva a kod muškaraca Tahmišćija Amir iz Zenice. Zanimljivo je da su među starijim u ovoj konkurenciji odlični bili i mladi takmičari iz SK „Hašim Spahić“ – Ilijaš, Čustović Mirnes i Čustović Dino koji su zauzeli drugu, odnosno četvrtu poziciju.

U kategoriji od 40 do 50 godina pobijedio je Ćerim Semir iz Zenice a kod takmičara preko 50 godina prvi je bio Dragoljević Vojo iz Sarajeva, drugi također Sarajlija Borić Muhamed a treći Zagrepčanin Mišković Tunjo.

Kod dublova najbolji je bio par Bašić (Tuzla) – Mulalić (Doboj) koji su u finalu savladali sarajevski dubl Andrić – Borić.