KK Mladost bez šansi za play off

kkmladkonji8caniProšlog vikenda, košarkaši Mladosti u 21. kolu A2 lige jug, gostovali su u Konjicu, gdje su poraženi 73-54. Utakmica u Konjicu ujedno je bila i direktna borba za drugo mjesto u play off-u. No krenimo redom. Već na samom početku bilo je jasno da će utakmica za naše kosšrkaše biti daleko teža nego li je iko to očekivao. Izuzetno agresivna odbrana domaćina, te odličan šut za tri poena donose prednost od tri poena na kraju prve četvrtine, a onda i dvocifrenu prednost na poluvremenu, 37-26. U drugom poluvremenu naši momci pokusavaju stići rezultatski zaostatak, ali je prednost domaćina konstantno bila oko deset poena razlike. Na otvaranju četvrtog perioda nova serija domaćih, nakon čega oba trenera uvode druge petorke, koje će i privesti kraju utakmicu. Konačan rezultat je glasio 73-54. Ovim porazom KK Mladost je ostala i bez teoretskih šansi da se u posljednjem kolu bori za play off, javljaju iz KK Mladost. Sa druge strane, KK Konjic ovom pobjedom je vjerovatno osigurao mjesto u doigravanju, s obzirom da posljednju utakmicu igraju sa fenjerasem na tabeli, ekipom Thundersa. Posljednje kolo naši momci igraju u svojoj dvorani, gdje u goste dolazi KK Igman.