Deseta ovosezonska pobjeda KK Mladost

pasapasaKK Mladost u 13. Kolu A2 lige jug, dosla je do svoje desete ovosezonske pobjede  protiv ekipe KK Radnicki iz Gorazda. Nakon poraza na Ilidzi prosle sedmice, nasi momci su docekali goste iz Gorazda i vec od prvog podbacivanja lopte krecu furiozno, te na polovini prve cetvrtine imaju dvocifrenu prednost. I pored cinjenice da su domaci igrali u znatno oslabljenom sastavu, gdje su nedostajala trojica prvotimaca, mlade snage prikazuju sjajnu kosarku, te se na poluvrijeme ide sa 42-26. Nastavak nije donio nista novo. I dalje smo gledali odlicnu igru nasih kosarkasa kako u odbrani tako i u napadu, gdje su momci bili itekako raspolozeni. Trener Murvat je iskoristio ovu utakmicu da pruzi sto vecu minutazu mladjim igracima, koju su oni itekako iskoristili. Konacan rezultat je glasio 80-61. Kosarkasi Mladosti ovom pobjedom ostaju u utrci za 2 play off mjesta za koja sad konkurisu cetiri ekipe. Naredni vikend nasi momci imaju izuzetno tesko gostovanje protiv lidera i najkvalitetnije ekipe u ligi, KK Spars iz Sarajeva.