Home Vijesti Uručena edicija „Bošnjačka književnost u 100 knjiga“ za SŠC Nedžad Ibrišimović i Gradsku biblioteku
Uručena edicija „Bošnjačka književnost u 100 knjiga“ za SŠC Nedžad Ibrišimović i Gradsku biblioteku PDF Ispis Email
Autor Enisa Mešetović   
Petak, 26 Velj 2021 11:35

DSC 0408Načelnik Općine Ilijaš Akif Fazlić povodom 25. godišnjice reintegracije općine Ilijaš, Dana nezavisnosti BiH, a u saradnji sa BZK „Preporod“ Bosne i Hercegovine poklonio je biblioteci Srednjoškolskog centra „Nedžad Ibrišimović“ i Gradskoj biblioteci JU KSC i Radio Ilijaš ediciju „Bošnjačka književnost u 100 knjiga“.

Uručenju edicije prisustvovali su predsjednik BZK „Preporod“ BiH Sanjin Kodrić, direktor JU Srednjoškolski centar „Nedžad Ibrišimović“ Amir Džafo, direktor JU KSC i Radio Ilijaš Benis Fazlić, pomoćnica načelnika u Službi za društvene djelatnosti Sanja Zagorac-Jozić i drugi.

Nešto više o samoj ediciji kazao je predsjednik BZK „Preporod“ BiH Sanjin Kodrić.

–Edicija „Bošnjačka književnost u stotinu knjiga“ jedan je od temeljnih projekata BZK „Preporod“ BiH kao bošnjačke kulturne matice. Od 1995. godine edicija se priređuje i objavljuje u našem Institutu za bošnjačke studije. Sama edicija koncipirana je kao izbor od 100 najvažnijih knjiga iz ukupne povijesti bošnjačke književnosti od srednjega vijeka do savremenoga trenutka, od zapisa na stećku do recentnih autora. Edicija uključuje i brojne antologije, sukus najboljeg, najvažnijeg i najvrijednijeg u ukupnoj bošnjačkoj književnoj praksi i najvrijednijeg u bosanskom jeziku, jer sukus najvrijednijeg u jeziku jeste njegova književnost, kazao je profesor Kodrić.

Načelnik Fazlić naglasio je da je došlo vrijeme za unapređenje kulturnog, sportskog, obrazovnog života građana, te izrazio nadu u nastavak saradnje sa BZK „Preporod“ BiH.

-Nastavit ćemo podršku našim udruženjima, želja nam je da i dalje intenzivno sarađujemo sa BZK „Preporod“. Odnos prema važnim institucijama odvija se na takav jedan način da dolaze zahtjevi i do manje razvijenih općina da spašavamo institucije kulture, Zemaljski muzej, a to nije dobro. Oni koji to trebaju raditi nisu našli adekvatan način. Općina Ilijaš se uključuje u skladu sa mogućnostima, a ovo je naš način da iskažemo svoju odgovornost uručenjem ove vrijedne edicije našim bibliotekama, istaknuo je načelnik Fazlić.

Direktor Džafo kazao je da je donacija došla na pravo mjesto i da neće ostatiDSC 0404 neiskorištena. Dodao je da je književnost puna čuda, a da mi u Ilijašu svakodnevno pokazujemo da su čuda moguća.

–Infrastruktura nam je bila na koljenima, pa smo je podignuli, ekonomija raste svaki dan, obrazovanje je na koljenima zbog situacije ali nećemo dozvoliti da padne. Čitalačka kultura je trenutno na niskom nivou, ali promijenit ćemo neke stvari, posebno u našoj školi. Imamo ozbiljne planove naslonjene na rad rahmetli Nedžada Ibrišimovića i Legološko udruženje koje je pokrenuo, napravit ćemo sličan projekat u našoj školi i vratit ćemo djecu u biblioteku u velikoj mjeri, nakon što ih vratimo u školu, istaknuo je Džafo.

Direktor Fazlić također je izrazio svoju zahvalnost za ovu vrijednu donaciju i obogaćivanje fonda Gradske biblioteke.

LAST_UPDATED2
 
OPĆINA ILIJAŠ
Strategija razvoja
Izrada Strategije
Vizija razvoja
Vodić kroz općinu
Konkursi/Oglasi/Pozivi
Općinsko vijeće
Budžet
Javne nabavke
Plan kapitalnih investicija
Postavite pitanje
Uprava Općine Ilijaš
Mjesne zajednice
Projekat LIFE

E-REGISTAR
administrativnih postupaka

 

 

alt

Javni poziv

Obavještavaju se građani i pravna lica da su na području Općine Ilijaš za katastarske općine Medojevići i Dragoradi pokrenute aktivnosti na pripremi podataka i izradi dokumentacije za sistemsku zamjenu /uspostavu zemljišne knjige po podacima novog katastarskog premjera.

 Pozivaju se sva fizička i pravna lica sa područja predmetnih katastarskih općina da ovlaštenom izvođaču omoguće pristup i dostave dokumentaciju potrebnu za ažuriranje evidencija o nekretninama u katastru i zemljišnoj knjizi, te na taj način registruju svoje nekretnine i upišu prva na nekretninama bez dodatnih troškova i plaćanja sudskih taksi.

 

 
alt
 
 
 
 
alt
 
 Z A K LJ U Č A K"
 
 
   
Nacrt Odluke o provođenju Regulacionog plana "Apartmansko naselje -Doci"
 
 
 
 
 Nacrt Regulacionog plana "Apartmansko naselje -Doci"
 
 

 
 Odluka o pristupanju izradi Regulaiconog plana "Apartmansko naselje Mrakovo II"
 
 
   
Izvod iz prostornog plana Kantona Sarajevo za period 2003-2023 za Lokalitet Regulacionog plana "Mrakovo II"
 
 

 
ZAKLJUČAK
 
 
ODLUKA O USVAJANJU IZMJENA I DOPUNA REGULACIONOG PLANA "PODLUGOVI I" ZA LOKALITET "1" i "2"
 
 
 ODLUKA O PROVOĐENJU IZMJENA I DOPUNA REGULACIONOG PLANA "PODLUGOVI I" ZA LOKALITET "1" i "2"
 
 
IZMJENE I DOPUNE REGULACIONOG PLANA "PODLUGOVI I" ZA LOKALITET "1" i "2"
 
 
URBANISTIČKO RJRŠENJE
 

 
ZAKLJUČAK
 
 
ODLUKA O USVAJANJU IZMJENA I DOPUNA REGULACIONOG PLANA "PODLUGOVI II" ZA LOKALITET "1a"
 
 
 ODLUKA O PROVOĐENJU IZMJENA I DOPUNA REGULACIONOG PLANA "PODLUGOVI II" ZA LOKALITET "1a"
 
 
IZMJENA I DOPUNA REGULACIONOG PLANA '' PODLUGOVI II '' – ZA LOKALITET ''1a''
 
 
URBANISTIČKO RJRŠENJE
 

 


 
Covid 19 - Brošura

 PRODUŽEN ROK ZA PRIJAVU

 
 

PRIJAVA KORUPCIJE
 
 
Prijavu korupcije i druge nepravilnosti možete prijaviti na e-mail: 
 
ZAKLJUČAK
 
 
ZAKLJUČAK
 
 
 ODLUKA O USVAJANJU REGULACIONOG PLANA "LJEŠEVO-ŽELJEZNIČKA STANICA" ''
 
 
ODLUKA O PROVOĐENJU REGULACIONOG PLANA "LJEŠEVO-ŽELJEZNIĆKA STANICA"
 
 
REGULACIONI PLAN "LJEŠEVO-ŽELJEZNIĆKA STANICA" (skraćeni tekst)
 

REGULACIONI PLAN "LJEŠEVO-ŽELJEZNIĆKA STANICA"- URBANISTIČKO RJEŠENJE
 

 
ODLUKA O IZMJENI ODLUKE O DODJELI SREDSTAVA ZA FINANSIRANJE/SUFINANSIRANJE UDRUŽENJA GRAĐANA KOJA OKUPLJAJU BORAČKU POPULACIJU IZ BUDŽETA OPĆINE ILIJŠ ZA 2020.GODINU

alt 

ODLUKA O IZMJENI ODLUKE O DODJELI SREDSTAVA ZA FINANSIRANJE UDRUŽENJA GRAĐANA KOJA OKUPLJAJU BORAČKU POPULACIJU-APLIKACIJE PROGRAMA IZ BUDŽETA OPĆINE ILIJŠ ZA 2020.GODINU

alt 

Program mjera i ušteda za ublažavanje posljedica uzrokovanih pandemijom koronavirusom (Covid 19)
 

 
 
JAVNO SAOPĆENJE investitorima koji posjeduju važeće lokacijske informacije, urbanističke saglasnosti i naknadne urbanističke saglasnosti
 

 
 
Izvještaj o radu općinskog načelnika i službi općine Ilijaš za 2019.godinu
 

 
 
Operativni plan općinskog načelnika i službi općine Ilijaš za 2020.godinu
 

 

 
 

Projekat LIFE - VIDEO

Projekat poboljšanja poslovnog okruženja i privlačenja investicija na lokalnom nivou – LIFE, koji provodi Međunarodna finansijska korporacija IFC, članica Grupacije Svjetske banke, a finansira Vlada Ujedinjenog Kraljevstva, putem UKaid-a

Informacija
o Kreditno Garantnom Fondu Serda

e-uprava
INFO

ADRESA:
126. Ilijaške brigade, br.6
71 380 Ilijaš

TELEFON:
+387 33 58 06 20

E-MAIL:
info@ilijas.ba

RADNO VRIJEME
07:45 - 16:15

RAD SA STRANKAMA:
08:00 - 16:00


 

Sve informacije o Vašim zahtjevima možete dobiti na Info Desk-u (Info Pultu) Općine Ilijaš.

Na Info Desk-u ćete dobiti detaljna upustva, vodiće za ostvarivanje Vaših zahtjeva, kao i tipske obrasce zahtjeva.

Info Desk se nalazi na ulazu u glavnu zgradu Općine Ilijaš.

Više informacija na:
Telefon: +387 33 58 06 20
E-mail: info@ilijas.ba

 

 

Program rada OV Ilijaš - 2021

pdfsmall
 Program rada Općinskog vijeća Ilijaš za 2021.godinu

Budžet općine ilijaš 2020
.

URBANISTIČKO-TEHNIČKI USLOVI ZA POTREBE RASPISIVANJA JAVNOG POZIVA U SVRHU DODJELE GRAĐEVINSKOG ZEMLJIŠTA ZA IZGRADNJU INDIVIDUALNIH STAMBENIH OBJEKTA NA LOKALITETU NOVO NASELJE "ALIĆA GAJ" 

Skica

Poster

BROJAČ POSJETA
'
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas1424
mod_vvisit_counterJuče1935
mod_vvisit_counterOva sedmica1424
mod_vvisit_counterOvaj mjesec37452