Home Vijesti Civilna zaštita Općine Ilijaš dobila savremeno vozilo vrijedno 60.000 KM
Civilna zaštita Općine Ilijaš dobila savremeno vozilo vrijedno 60.000 KM PDF Ispis Email
Autor Aida Muratović   
Ponedjeljak, 11 Ruj 2017 13:36

Služba civilne zaštite Općine Ilijaš danas je dobila savremeno vozilo marke Toyota, ukupne vrijednosti 60.000,00 KM.  Nakon što je potpisan protokol sa općinom Centar o dodjeli finansijskih sredstava u vrijednosti od 15.000,00 KM, ista su iskorištena za opremanje jedinica civilne zaštite. Općina Ilijaš finansirala je 45.000,00 KM za nabavku ovog vozila čime je napravljen značajan iskorak kada je u pitanju civilna zaštita općine Ilijaš, njena osposobljenost i opremljenost kako bi mogla na terenu reagovati shodno potrebama.  Zdravko Barić, pomoćnik načelnika u Službi civilne zaštite Općine Ilijaš ističe da je duži vremenski period potrebno vozilo Civilne zaštite Općine Ilijaš kako bi se adekvatno odgovorilo svim zadacima na području naše Općine.

„Potreba za vozilo civilne zaštite postoji već duže vrijeme. Općina Centar nam je izašla u susret sa svojih 15.000,00 KM i pomogla nam u kupovini ovog vozila a ostalo iznos, u visini oko 45.000,00 KM obezbijedio je općinski Načelnik i Služba za finansije, tako da smo kompletirali ovo finansiranje. Većina teritorije naše Općine je na nadmorskoj visini iznad 900 metara. Tokom zime koja je duža od šest mjeseci veliki su snjegovi i da ima preko 300 kilometara dužine puteva koje treba obilaziti. Najvažniji su slučajevi prirodne nesreće, kada ni jedno drugo vozilo nisu u mogućnosti izaći u sve tačke naše Općine“, kazao je Barić.

>S obzirom na činjenicu da su u posljednjih nekoliko godina česte pojave prirodnih nepogoda u našoj zemlji, a samim tim se povećava i potreba za angažmanom jedinica civilne zaštite. Vozilo koje je od danas na raspolaganju Civilnoj zaštiti Općine Ilijaš, značajno će olakšati rad na terenu.

Osnovne karakteristike motornog vozila :

Marka,tip i model vozila:Toyota Hilux 2.4 D-UD ” COMFORT” 4X4;

Zemlja porijekla:Južna Afrika;

Godina proizvodnje:2017. godina;

Vrsta motora: Dizel;

Vrsta goriva:Euro Dizel;

Vrsta prijenosa:manuelni;

Snaga motora:kw:110 kw;

Pogon :AWD (4X4);

Zapremina motora:ccm:2393 ccm;

Broj sjedišta:5;

Broj vrata:4;

Boja:Bijela boja(040)

LAST_UPDATED2
 
OPĆINA ILIJAŠ
Strategija razvoja
Vizija razvoja
Vodić kroz općinu
Konkursi/Oglasi/Pozivi
Općinsko vijeće
Budžet
Javne nabavke
Plan kapitalnih investicija
Postavite pitanje
Uprava Općine Ilijaš
Mjesne zajednice
Projekat LIFE

E-REGISTAR
administrativnih postupaka

 

 

Informacija
o Kreditno Garantnom Fondu Serda

e-uprava
INFO

ADRESA:
126. Ilijaške brigade, br.6
71 380 Ilijaš

TELEFON:
+387 33 58 06 20

E-MAIL:
info@ilijas.ba

RADNO VRIJEME
07:45 - 16:15

RAD SA STRANKAMA:
08:00 - 16:00


 

Sve informacije o Vašim zahtjevima možete dobiti na Info Desk-u (Info Pultu) Općine Ilijaš.

Na Info Desk-u ćete dobiti detaljna upustva, vodiće za ostvarivanje Vaših zahtjeva, kao i tipske obrasce zahtjeva.

Info Desk se nalazi na ulazu u glavnu zgradu Općine Ilijaš.

Više informacija na:
Telefon: +387 33 58 06 20
E-mail: info@ilijas.ba

 

 

Program rada OV Ilijaš

pdfsmall
 Program rada Općinskog vijeća Ilijaš za 2018.godinu

Budžet Općine Ilijaš 2018
.

URBANISTIČKO-TEHNIČKI USLOVI ZA POTREBE RASPISIVANJA JAVNOG POZIVA U SVRHU DODJELE GRAĐEVINSKOG ZEMLJIŠTA ZA IZGRADNJU INDIVIDUALNIH STAMBENIH OBJEKTA NA LOKALITETU NOVO NASELJE "ALIĆA GAJ" 

Skica

Poster

BROJAČ POSJETA
'
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas562
mod_vvisit_counterJuče1518
mod_vvisit_counterOva sedmica11285
mod_vvisit_counterOvaj mjesec32793